ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ TEMSİLCİLİĞİ

Moda Hukuku Enstitüsü, Üniversite Öğrenci Temsilcilerini Seçiyor!

Moda Hukuku Enstitüsü Eğitim Koordinatörlüğü, üniversitelerle işbirliklerini arttırmak üzere öğrencilere enstitüsü bünyesinde üniversite temsilcisi olma fırsatı sunuyor. Moda Hukuku Enstitüsü Öğrenci Temsilcileri, enstitümüzün eğitim birimi ile koordineli şekilde çalışarak okudukları üniversitelerdeki “moda hukuku ve yönetimi” başlıklı seminer ve eğitimlerin gerçekleştirilmesine katkı sağlayacaklardır. Her üniversitenin hukuk ve tasarım fakültelerinden bir öğrenci temsilcisi seçilecektir.

Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerin hukuk veya tasarım fakültelerinde okuyan  öğrenciler, temsilci olabilmek üzere enstitümüze aşağıdaki formu doldurarak başvurularını yapabileceklerdir. Temsilciler iki okul dönemi  için seçilecektir. Seçilen temsilciler, okulların başlamasıyla beraber öğrenci temsilciliği bünyesinde kendisi için uygun olan komitede görevine başlayıp okulların kapanmasıyla birlikte görevini bir sonraki temsilci arkadaşına devredecektir.

2018-2019 Öğrenci Temsilcileri

1. Koordinatör – Melike Yenisoy
2. Alya Barutoğlu – Istituto Marangoni
3. Gamze Türker – Marmara Üniversitesi
4. İdil Miray Tank – Altınbaş Üniversitesi 
5. Berkay Akbaş – Kadir Has Üniversitesi 
6. Cemre Esen – Bahçeşehir Üniversitesi

MODA HUKUKU ENSTİTÜSÜ ÖĞRENCİ TEMSİLCİLİĞİ KOMİTELER

Uluslararası İşbirlikleri Komitesi:

Yurtdışındaki moda hukuku platformları, moda hukukuyla ilgili kurumlar ve moda yönetim okullarıyla gerçekleştirilecek organizasyonların ana komitesi görevindedir. Komite üyeleri yukarıda bahsi geçen kurumlarla işbirliğini arttırıcı projeler geliştirerek Yönetim Kurulu üyelerine sunarlar. Komite bir başkan, bir başkan yardımcısı ve üyelerden oluşur.

Sosyal Sorumluluk Komitesi:

Komite üyeleri kendi okullarında oluşturulan sosyal sorumluluk kulüpleri ve bağımsız olarak çalışan sosyal sorumluluk dernekleriyle ortaklaşa projeler hazırlayarak Yönetim Kurulu üyelerine sunarlar. Söz konusu kurumlar dışında da Moda Hukuku Enstitüsü’nün kendi kaynaklarıyla kurgulayacağı projeler oluşturabilirler, bu projelerin gerçekleştirilme aşamalarında komite, ana komite konumundadır. Komite bir başkan, bir başkan yardımcısı ve üyelerden oluşur.

Yazı İşleri ve Basın Komitesi:

Moda hukuku ve moda yönetimi haberlerini yerel ve küresel basından araştırmasını yaparak haftalık newsletter’ın hazırlanmasına yardımcı olmaktadırlar. Aylık olarak çıkarılan Moda Hukuku Gazetesi’nin düzenlenmesi yine komitenin sorumluluğundadır. Bununla birlikte, Moda Hukuku Enstitüsü’yle ilgili yazılı ve online basında röportaj ve haber yayınlanması konusunda araştırma yaparlar ve yazıların hazırlanmasına destek olurlar. Komite bir başkan, bir başkan yardımcısı ve üyelerden oluşur

İletişim, Haberleşme ve Sosyal Medya Komitesi:

Komiteler ve Yönetim Kurulu arasındaki iletişimi sağlarlar, Moda Hukuku Enstitüsü Öğrenci Temsilcileriyle yapılan toplantılarda aradaki koordinasyonu sağlamaya yardımcı olurlar. Moda Hukuku Enstitüsü’nün Sosyal Medya Hesaplarını geliştirmek üzere proje ve etkinlik fikirleri üretir, Yönetim Kurulu üyeleriyle paylaşırlar. Moda Hukuku Enstitüsü projelerinde sponsor bulmak üzere kurumlarla iletişime geçerler. Komite bir başkan, bir başkan yardımcısı ve üyelerden oluşur.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YASAL UYARI

Web sitemiz, kamuya genel bir bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
2018 © Tüm telif hakları Moda Hukuku Enstitüsü’ne aittir.
Moda Hukuku Enstitüsü web sitesinin kısmen ya da tamamen kopyalanması yasaktır ve aksi davranış telif hakkı ihlali teşkil eder.

Bülten Üyeliği

open