EĞİTİM METODUMUZ

Moda Hukuku Enstitüsü, işbirliği içerisinde olduğu üniversiteler ve akademilerle birlikte konularında gereken akademik ve mesleki birikim ve tecrübeye sahip uzman avukat ve akademisyenlerin önderliğinde moda sektörünün hukuki zeminin sağlamlaştırmak için moda hukuku alanında eğitimler ve sertifika programları düzenlemektedir.

Kurumsal eğitimlerde, muhataplarla birlikte belirlenen 5 aşamalı bir çalışma sistemi uygulanır.

KEŞİF: Sürecin amacının tanımlanması ve tarifelendirilmesi için talep edilen hizmetin ana çerçevesinin çıkarılması sürecidir.

Talep edilen eğitim/danışmanlık için en uygun danışman ve/veya eğitmenler belirlenir. Kurum ve hizmetleri hakkında ayrıntılı brif alınır. Tüm bu veriler ışığında kurum içi ve dışına yönelik inceleme/ araştırma yapılır.

TANIMLAMA: Keşif aşamasında yapılan inceleme ve araştırma neticesinde, kurumun mevcut durumu hakkında bir rapor hazırlanır. Güçlü yönler, zayıf yönler, tehditler ve fırsatların analizleri yapılır.

İHTİYAÇ DEĞERLENDİRİLMESİ: Kurumun, değer zincirinin her aşamasındaki tanımlanmış hukuken güçlü yönleri, zayıf yönleri ve karşılaşabileceği hukuki tehditler doğrultusunda olarak temel ihtiyaçlarının, sorunlarının ve gelişme alanlarının belirlenmesi, kuruma özgü eğitim önerileri teklif edilir.

UYGULAMA:  Hukuki ihtiyaçların değerlendirilmesinin sonucunda teklif edilen sürecin muhatap tarafından kabul edilmesiyle, hedeflenen sonuca ulaşmak için daha önce tanımlanan ve değerlendirilen yaratıcı stratejik hukuki eğitim modülleri süreci başlatılır.

RAPORLANDIRMA: Gerçekleştirilen eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinin geri bildirimlerinin ve sonuçlarının değerlendirildiği aşamadır. Muhataplarla periyodik düzenli toplantılar yapılarak, gelişmeler hakkında değerlendirmeler yapılıp ve raporlar hazırlanır.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YASAL UYARI

Web sitemiz, kamuya genel bir bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
2018 © Tüm telif hakları Moda Hukuku Enstitüsü’ne aittir.
Moda Hukuku Enstitüsü web sitesinin kısmen ya da tamamen kopyalanması yasaktır ve aksi davranış telif hakkı ihlali teşkil eder.

Bülten Üyeliği

open