• Marka Koruma ve Geliştirme Eğitim Programı

Marka Koruma ve Geliştirme Eğitim Programı

TASARIMCILAR VE MODA GİRİŞİMCİLERİ İÇİN HAZIRLANMIŞTIR.

Moda girişimcileri ve tasarımcıları özelinde hazırlanmış program kapsamında, moda sektöründe markalaşma sürecine giren veya girmek isteyen tasarımcılara, moda girişimcilerine ve mevcut moda markasını geliştirmek isteyen kişilere tasarım aşamasından tüketim aşamasına kadar olan süreçlerde hukuken bilinmesi gereken temel bilgiler aktarılacak ve söz konusu süreçlerde dikkat edilmesi gereken hususlara uygulamalı olarak değinilecektir. Program içeriği doğrultusunda, markalaşma süreçlerinin hukuki alt yapısı, devlet teşvikleri, marka ve tasarım koruma stratejileri, uygulamada sıkça karşılaşılan sözleşmeler ve e-ticaret sürecinin hukuki arka planı konuları hakkında sektörel bilgi ve tecrübe paylaşımı aktarılacaktır. Böylelikle katılımcıların marka kurma ve geliştirme süreçlerine katkıda bulunulacaktır. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara Moda Hukuku Enstitüsü onaylı sertifika verilecektir.

Haftada 1 gün, her Cumartesi, 10.30-17.30 

Toplam 3 hafta / 18 saat

PROGRAM KÜNYESİ:

Program Adı: Marka Koruma ve Geliştirme Eğitim Programı

Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü 

Eğitimin Süresi : 18 Ders Saati

Yer: Hilton/Moda

Eğitimin Yapılacağı Gün: Cumartesi 10.30-17.30

Eğitimin Başlama Tarihi: 03 Aralık 2016, Cumartesi

Eğitimin Bitiş Tarihi: 17 Aralık 2016, Cumartesi

Ücret : 1.950 TL 

Kontenjan: 30 Kişi

KİMLER KATILMALI:

Moda tasarım sektöründeki üst-orta düzey yöneticiler, yönetici adayları, bu alanda kariyer yapmak isteyen bütün kademedeki çalışanları, sektör profesyonelleri, kendi moda markasını yaratmak isteyen girişimciler, tasarımcılar.

PROGRAM İÇERİĞİ: 

–  Kreatif Alanlar için Moda Hukuku

–  Tasarımların Hukuken Korunması ve Yönetim Stratejileri

–  Marka Kurma ve Geliştirmede Yararlanılacak Devlet Teşvikleri

–  Kreatif Alanlarda Karşılaşılan Sözleşmelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

–  E-Ticaret’te Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

– Yurt Dışına Açılma Süreçleri

EGİTMEN:

Av.Erdem Eren

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans eğitimi ve Paris’te Institut Supérieur Européen de la Mode’da Moda Yönetimi ve Pazarlaması eğitimleri almıştır. Kendi hukuk bürosunu kurduktan sonra, moda tasarımı, tekstil ve hazır giyim endüstrilerinin önde gelen şirketlerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermeye başlamıştır. Moda ve moda hukuku konularında ulusal ve uluslararası konferans ve sempozyumlarda konuşmacı ve koordinatör olarak yer almıştır. Başta Moda Hukuku, Fikri ve Sınaî Mülkiyet Hukuku, Ticaret Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku alanlarında çalışmakta olup moda ve tasarım sektörlerinde alanında uzman profesyonellerle birlikte hukuki danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermeye devam etmektedir. Avukat Erdem Eren, moda hukuku alanında Türkiye’de ilk dünyada ikinci kurum olan Moda Hukuku Enstitüsü’nün kurucu yönetim kurulu başkanlığı görevini halen devam ettirmektedir.

ONLINE BAŞVURUONLINE ÖDEME

Skills: TASARIMCILAR İÇİN

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YASAL UYARI

Web sitemiz, kamuya genel bir bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
2018 © Tüm telif hakları Moda Hukuku Enstitüsü’ne aittir.
Moda Hukuku Enstitüsü web sitesinin kısmen ya da tamamen kopyalanması yasaktır ve aksi davranış telif hakkı ihlali teşkil eder.

Haber bülteni

open