• MODA GİRİŞİMCİLİĞİ KURUMSAL EĞİTİMLERİ

MODA GİRİŞİMCİLİĞİ KURUMSAL EĞİTİMLERİ

Gün geçtikçe büyüyen moda sektöründe bir marka kurmak üzere yola çıkan ya da var olan markasını uluslararası platforma taşımak firmaların doğru atılımlar yapabilmesi için oyunun kurallarını iyi öğrenmeleri gerekir. Markalaşma sürecine giren küçük ölçekteki moda markaları ve “Designer Brand” konseptiyle yola çıkan orta ölçekli moda şirketleri için tasarlanan “Moda Girişimciliği Kurumsal Eğitimler” kapsamında, markaların hukuki alt yapısı, devlet teşvikleri, marka ve tasarım koruma stratejileri, uygulamada sıkça karşılaşılan sözleşmeler ve e-ticaret sürecinin hukuki arka planı konularını kapsayan zengin bir müfredat sunulmaktadır.

Bununla birlikte marka geliştirme ve doğru stratejilerin uygulanması konusunda teorik bilgiler ve vaka analizleri yapılacaktır. Bir tasarımcının ya da moda girişimcisinin sektördeki adımlarını sağlam atabilmesi için markalaşma sistemini doğru bir yönetimsel ve hukuki zemine oturtması gerektiği prensibiyle oluşturulan eğitim kapsamında konusunda uzman yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonelleri ağırlanacaktır.

 

 

Kurumsal eğitimlerde, eğitim verilmesi düşünülen şirketle birlikte belirlenen 5 aşamalı bir çalışma sistemi uygulanır. Standart eğitim paketlerinin sunulması, kurumsal eğitim danışmanlığı hizmeti altında kurumların ihtiyaç duydukları en doğru ve en etkin eğitim modüllerinin tespiti, kuruma özel geliştirilmesi, uygulanması ve ölçümlenmesi aşamalarından oluşmaktadır.

KEŞİF: Sürecin amacının tanımlanması ve tarifelendirilmesi için talep edilen eğitimin ana çerçevesinin çıkarılması sürecidir.

Talep edilen eğitim için en uygun eğitmenler belirlenir. Şirketin ilgili birimi ve hizmetleri hakkında ayrıntılı brif alınır. Tüm bu veriler ışığında şirket içi ve dışı inceleme/ araştırma yapılır.

TANIMLAMA: Keşif aşamasında yapılan inceleme ve araştırma neticesinde, şirketin mevcut durumu hakkında bir rapor hazırlanır. Güçlü yönler, zayıf yönler, tehditler ve fırsatların analizleri yapılır.

İHTİYAÇ DEĞERLENDİRİLMESİ: Şirketin, değer zincirinin her aşamasındaki tanımlanmış hukuken güçlü yönleri, zayıf yönleri ve karşılaşabileceği hukuki tehditler doğrultusunda temel ihtiyaçlarının, sorunlarının ve gelişme alanlarının belirlenmesi, kuruma özgü eğitim önerileri teklif edilir.

UYGULAMA:  Hukuki ihtiyaçların değerlendirilmesinin sonucunda teklif edilen sürecin şirket tarafından kabul edilmesiyle, hedeflenen sonuca ulaşmak için daha önce tanımlanan ve değerlendirilen stratejik hukuki eğitim modülleri süreci başlatılır.

RAPORLANDIRMA: Gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinin geri bildirimlerinin ve sonuçlarının değerlendirildiği aşamadır. Muhataplarla periyodik düzenli toplantılar yapılarak, gelişmeler hakkında değerlendirmeler yapılıp ve raporlar hazırlanır. 

 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN:

T: 0216 622 26 20 F: 0216 574 57 56 M: 0555 564 44 84

ONLINE BAŞVURU

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YASAL UYARI

Web sitemiz, kamuya genel bir bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
2012-2019 © Tüm telif hakları Moda Hukuku Enstitüsü’ne aittir.
Moda Hukuku Enstitüsü web sitesinin kısmen ya da tamamen kopyalanması yasaktır ve aksi davranış telif hakkı ihlali teşkil eder.

open
tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe