• MODA HUKUKU UYGULAMA EĞİTİMLERİ
  • MODA HUKUKU UYGULAMA EĞİTİMLERİ
  • MODA HUKUKU UYGULAMA EĞİTİMLERİ

MODA HUKUKU UYGULAMA EĞİTİMLERİ

FASHION LAW LAB  (“OFF-WHITE”)

İlk kez Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleştirilen Fashion Law Lab, ikinci olarak Moda Hukuku Enstitüsü bünyesinde 30 Mart 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Fashion Law Lab’ın birinci bölümünde, moda sektörünün dinamikleri, yönetim stratejileri ve değer zinciri açıklandıktan sonra moda hukukunun kavramları ve diğer hukuk disiplinleriyle olan ilişkisi ele alınacaktır. 1 gün sürecek program dahilinde, moda hukuku davalarının moda yönetimi açısından önemi vakalar eşliğinde katılımcılara aktarılacaktır. Buna ek olarak, moda hukukunun ABD’deki durumu hem teorik hem pratik yönleriyle ele alınacaktır. ABD’de moda hukuku ve bu alanı ilgilendiren mevzuatlar Türk hukukuyla karşılaştırmalı olarak değerlendirilecektir. Aynı zamanda ABD’de moda sektörüne damga vurmuş davalar da yine vakalar halinde işlenecektir.

Fashion Law Lab katılımcıları program sonunda moda sektörünün genel yapısını anlayarak moda hukukunu ve disiplinlerarası ilişkisini kavrayacaktır. Bununla birlikte, moda hukuku açısından ABD ile Türkiye arasındaki farklılıkları ve benzerlikleri değerlendirme şansına sahip olacak olan katılımcılar, kariyerlerini şekillendirmek konusunda uzman eğitmenlerimize danışma fırsatı yakalayabileceklerdir.

Programın ikinci bölümünde ise, Fashion Law Lab: ‘‘Off-White’’ vaka çalışması kapsamında, Off-White’ın marka DNA’sını, kuruluşundan bu yana kadar izlediği moda yönetimi stratejilerini, markanın dönüm noktalarını ve marka değerini nasıl yarattığı incelenecektir. Ardından Off-White markasının açtığı tasarım ve marka hakkına tecavüz davalarını teorik ve pratik yönleri ele alınacaktır. Söz konusu davaların Off-White’ın büyümesine ve marka değerine nasıl katkılar sağladığı değerlendirilecektir. Fashion Law Lab: ‘‘Off-White’’ vaka çalışması sonunda 21.yüzyılda başarılı bir moda markasının nasıl yaratılacağını ve söz konusu markanın marka değerinin hukuki olarak nasıl korunabileceğini değerlendirilecektir.

“Şüphesiz 21. yüzyıla damgasını vuran tasarımcılardan biri olan Virgil Abloh, sokak modasının yüksek modaya yön vermesini sağladı. Kanye West ile birlikte Fendi Milano’da staj yaptıkları noktadan, Off-White markasını kurmasına ve Louis Vuitton’un Kreatif Direktörü olmasına kadar geldiği noktada Abloh, yönetim stratejilerini çok doğru kurguladı ve böylece milyon dolarlık bir marka yaratmış oldu. Off-White markasının değerini korumak için ise 2014 yılından bugüne kadar hakkını hukuki olarak aradı.”

  • Moda Marklarının Büyüme Stratejileri,
  • Moda Yönetimi Stratejileri,
  • ABD ve Türk Hukuk Sistemlerinde Karşılaştırmalı Moda Hukuku ve Uygulaması,
  • ABD ve Türk Hukuk Sistemlerinde Tasarımların Hukuken Korunması,
  • Moda Hukuku Vaka Çalışması (OFF-WHITE)

Katılımcılara Moda Hukuku Enstitüsü onaylı sertifika verilecektir.

Toplam Süre: 6 Ders Saati

Eğitimin Tarihi: 30 Mart 2019 (Cumartesi 10:00-17:00)

(Eğitim arasında Conrad Hotel’de öğlen yemeği verilecektir.)

Yer: Conrad Otel/İstanbul

Eğitim Ücreti: 1950 TL

(Online ödemelerde 12 taksit imkanı bulunmaktadır.)

Eğitim Dili: Türkçe

Kontenjan: 15 kişi

Ders Kredisi: 6 kredi

Moda Hukuku 101-201 ve Fashion Law Programlarına Katılanlar 24 Krediyi Tamamlamış Olacaktır.

(24 krediyi tamamlayanlar Fashion Law Exchange Program (İspanya/Madrid) başvurmaya hak kazanacaklardır.)

Av. Erdem Eren L.L.M

(Founder/Fashion Law Institute İstanbul) 

Irmak Yılmaz

Genel Koordinatör – Moda Hukuku Enstitüsü

Moda Yönetimi Yazarı – Harvard Business Review Tr

Kurucu Ortak – Brandcared

101-201 EĞİTİM PROGRAMLARIONLINE BAŞVURUTAKSİTLİ ÖDEME

T: 0216 622 26 20 F: 0216 574 57 56 M: 0555 564 4484

 

Skills: HUKUKÇULAR İÇİN, TASARIMCILAR İÇİN, YÖNETİCİLER İÇİN

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YASAL UYARI

Web sitemiz, kamuya genel bir bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
2018 © Tüm telif hakları Moda Hukuku Enstitüsü’ne aittir.
Moda Hukuku Enstitüsü web sitesinin kısmen ya da tamamen kopyalanması yasaktır ve aksi davranış telif hakkı ihlali teşkil eder.

open