• MODA YÖNETİMİ KURUMSAL EĞİTİMLERİ

MODA YÖNETİMİ KURUMSAL EĞİTİMLERİ

1.Moda Yönetim Stratejileri Kurumsal Eğitimleri

Rekabetin oldukça güçlü olduğu moda sektöründe, markaların bir adım ilerde olabilmeleri için stratejilerini doğru kurgulamaları ve söz konusu bu stratejilerin şirket çalışanlarına aktarılması şirket kültürünün güçlenebilmesi adına önem taşımaktadır. Moda Yönetim Stratejileri Kurumsal Eğitimleri bu doğrultuda ilham veren marka hikâyelerinden, en yeni inovatif ve teknolojik gelişmelere, yurt dışındaki showroomlardan, sektördeki en güçlü fuarların analizlerine kadar geniş bir müfredat kapsamında Modül I ve Modül II olarak oluşturulmuştur.

Modül I:

İlgili markanın moda algısını yükseltmek ve güncel moda dilini yakalayarak satışları arttırmaya yönelik adımlar atmak üzere kurgulanan eğitim, buying ve kreatif ekiplere ayrıca konuyla ilgilenen yöneticilere yönelik olarak teorik ve pratik konu başlıkları altında toplanmıştır. Eğitim kapsamında, şirketin stratejik kararlar almasına ilham verebilecek marka hikâyelerinden, moda sektöründeki son inovatif ve teknolojik gelişmelere kadar birçok konu ele alınacak, program sonunda her katılımcı şirkete katkılarını ve fikirlerini gösterebilmek üzere alt marka çalışması gerçekleştirecektir.

  • Moda Kültürü ve Marka Hikâyeleri
  • Sosyal Medya Üzerinden Trend Analizi
  • Teknoloji ve Moda
  • Marka Esnetme Vaka Çalışması

Modül II:

Yurt içi ve yurt dışında shopping’e giden ve showroom ziyaretleri gerçekleştiren buyer ve kreatif ekibe, ayrıca konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen  şirket yöneticilerine yönelik olarak hazırlanan eğitim kapsamında etkili shopping yöntemleri, ziyaret edilmesi gereken yurt içi ve yurt dışındaki en “hip” yeni merkezler, markanın segmentindeki en iyi fuar ve showroomlar hakkında bilgi verilecektir. Bununla birlikte, yurt içi ve yurt dışındaki pazarlarda şirket stratejilerini kurgularken yararlanılabilecek teşvikler de katılımcılara aktarılacaktır.

  • Shopping
  • Moda Ürünleri İhracatı
  • Sektördeki Fuarlar / Showroom’lar
  • Teşvikler

Eğitim sonunda gerçekleştirilen sınav sonunda en başarılı olan katılımcı iş ortağımız olan ve 2016 yılında Dünyanın en iyi moda okulu seçilen Londra Central Saint Martins’de kısa dönem sertifika programına katılmaya hak kazanacaktır.

2. Moda Yönetim Stratejileri Danışmanlığı:

Rekabetin oldukça güçlü olduğu moda sektöründe, markaların bir adım ilerde olabilmeleri için ve en güncel gelişmeleri takip edebilmeleri ve bu doğrultuda stratejilerini doğru kurgulamaları gerekmektedir. Yurt dışı ve yurt içindeki markaların ve inovatif gelişmelerinin yoğun bir analizi markaların stratejik adımlar atabilmeleri için önemlidir. Moda Yönetim Stratejileri Danışmanlığı bu ihtiyaçları karşılamak üzere, aşağıdaki başlıklar altında toplanmıştır. Danışmanlık konularının hepsi bir arada ya da ayrı modüller halinde alınabilmektedir. Buna ek olarak, muhatap şirketin ihtiyaçları doğrultusunda konusunda uzman eğitimciler eşliğinde yeni başlıklar belirlenebilmektedir.

 A) Moda ve Teknoloji Danışmanlığı:

 Moda sektöründeki yeni kumaş ve üretim türleri, mağazacılıkta yeni eğilimler ve uygulamalar, teknolojiyle birleştirilmiş moda ürünleri gibi teknolojik ve inovatif gelişmelerin takibi, her ay hazırlanan bültenle marka yöneticileriyle paylaşımı ve markanın müşteri kitlesi ve pazarına göre inovatif fikirlerin modellenerek sunum haline getirilmesi. Hazırlanan sunumun yılda 4 kez marka yöneticileriyle paylaşımı.

B) Moda Sektöründeki Stratejilerin Marka Nezdinde Modellenmesi:

 Küresel ve yerel moda markalarının yönetim stratejileri, aldıkları kararlar, sektördeki değişimler ile ilgili hazırlanan bültenin haftalık olarak marka yöneticileriyle paylaşımı. Söz konusu stratejilerin danışmanlık verilen marka için analiz edilerek modellenmesi, oluşturulan model ve vizyonların marka yöneticilerine yılda 2 kez sunumu.

C) Shopping Rotası Danışmanlığı:

 Markaların shopping yapan buying ve tasarım ekiplerinin yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde rehberlik, çevirmenlik ve danışmanlık yapılması. Şirket yetkililerin gitmek istediği ülkeye göre, markanın pazarı göz önünde tutularak araştırılma yapılması, ziyaret edilmesi gereken noktaların listesinin oluşturularak shopping rotasının belirlenmesi. Marka ziyaretleri dışında gidilen bölgedeki güncel moda sergilerinin, hip merkezlerin ve küresel trende katkıda bulunan noktaların ziyareti.

D) Fuar, Showroom ve Devlet Teşvikleri Danışmanlığı:

 Yurt içi ve yurt dışındaki fuar ve showroomlara katılmak isteyen marka yetkilileri için araştırılma yapılması, markanın pazarına göre en avantajlı fuarların istatistikleriyle birlikte paylaşımı. Fuar ve showroomlara eşlik edilerek çevirmenlik ve rehberlik hizmeti sağlanması. Gidilmek istene fuarlara göre devlet teşviklerinin araştırılarak marka yetkililerine sunulması.

ONLINE BAŞVURU

 

Skills: TASARIMCILAR İÇİN

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YASAL UYARI

Web sitemiz, kamuya genel bir bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
2012-2019 © Tüm telif hakları Moda Hukuku Enstitüsü’ne aittir.
Moda Hukuku Enstitüsü web sitesinin kısmen ya da tamamen kopyalanması yasaktır ve aksi davranış telif hakkı ihlali teşkil eder.

open
tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe